Archi-przygody

Archi-przygody

archiprzygody-znak
2016-09-05

Z początkiem września 2016 roku nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego pilotażowego „Programu Edukacji Architektonicznej”. Jego autorami są: Zofia Bisiak, Aleksandra Chrzanowska-Purchla, Dariusz Śmiechowski, Anna Wróbel oraz Joanna Zwolińska. Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem pilotażu programu jest sprawdzenie, jak edukacja kulturalna w zakresie architektury mogłaby być systematycznie prowadzona w przedszkolu. Jak zapewniają twórcy „Podczas proponowanych zajęć dzieci poznają możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Przekonają się, że powstanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych. Zaczynając od zabaw poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą uczestnicy programu zapoznają się ze “sztuką budowania”.” (strona internetowa Narodowego Centrum Kultury)

W grupie Iskierek przeprowadzone zostały już dwa zajęcia: „Ja i moje otoczenie” oraz „Przewodnik po mojej okolicy”, w których uczestniczy warszawski architekt Mateusz Potempski. Program będzie trwał do połowy grudnia i myślę, że przyniesie dzieciom wiele radości.

Skip to content